);

لینک‌های Absolute، لینک‌های Relative و لینک‌های ID

لینک‌ها یا هایپرلینک‌ها ابتدایی‌ترین شکل از مرور محسوب می شوند. بدون آنها وب به شکلی متفاوت از آنچیزی که اکنون می‌شناسیمش می‌بود.

لینک های Absolute

لینک های Absolute لینک هایی هستند که یک مقصد مشخص دارند. ساخت یک لینک absolute را می توان با یک تگ anchor یا تگ a شکل داد. این تگ ها به مقصدی نیازمندند که در اصل جایی هستند که شما می خواهید که کاربر به آنجا برود.

برای کار کردن با تگ های anchor که بعدا بیشتر درباره اش صحبت خواهیم کرد باید مقداردهی به خصوصیت href صورت گیرد.

لینک های Relative

پیوندها یا لینک های Absolute بسیار جذاب هستند اما اگر بخواهید که به یک فایل در همان صفحه لینک بدهید چطور؟ اینجا جایی است که لینک های relative وارد می شوند.

برای مثال، اگر دو فایل در یک دایرکتوری یا فولدر دارید، index.html و food.html، میتوانید برای اینکار به روش زیر عمل کنید.

اگر می خواهید لینک relative شما به ریشه بجای مسیر جاری اشاره کنید از / استفاده کنید.

مهم است که بخاطر بسپارید که اگر میخواهید لینکهایتان در تب جدیدی در مرورگرتان باز شوند به خصوصیت target مقدار blank_ بدهید.

لینک‌های ID

یکی دیگر از استفاده های معمول تگ anchor دادن مقدار id عنصری دیگر در همان صفحه به خصوصیت href است.

با کلیک بر این لینک مرورگرتان به آن عنصر در همان صفحه جابجا می شود. این امکان در مرور صفحات بزرگ کاربردی است.

 

مطالب مرتبط

ID و کلاس در CSS و تفاوتشان

کلاس ها در CSS و HTML مهمترین بخش CSS، اختصاص صحیح HTML به کلاس مخصوصش در CSS می باشد. شما هر تکه کد CSS را به عنصری در html مرتبط می کنید مگر اینکه آن عنصر به خصوصیات استایل دهی دیگری مرتبط باشد. کلاس ها را می توان برای ساخت ساختاری از زیرکلاس ها استفاده […]

7 اشتباه رایج برنامه‌نویسان در نوشتن کد HTML و CSS

فناوری های جدید به افراد اجازه طراحی پروژه های پیچیده و جذاب را می دهند. اما وقتی صحبت از HTML و CSS می شود بسیاری از تازه کارها هنوز هم اشتباهات مشابهی در نوشتن کد HTML و CSS مرتکب می شوند. بهم ریختگی CSS یکی از اشتباهات مشترک و معمول کاربران در نوشتن کدهای CSS، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *