);

ID و کلاس در CSS و تفاوتشان

کلاس ها در CSS و HTML

مهمترین بخش CSS، اختصاص صحیح HTML به کلاس مخصوصش در CSS می باشد. شما هر تکه کد CSS را به عنصری در html مرتبط می کنید مگر اینکه آن عنصر به خصوصیات استایل دهی دیگری مرتبط باشد. کلاس ها را می توان برای ساخت ساختاری از زیرکلاس ها استفاده کرد.

شمای کلی یک کلاس به این صورت است.

کد بالا در بخش HTML خودش یک کلاس به نام special دارد. این نام کلاس با div.special خودش در CSS پیوند برقرار می کند و رنگ محتوای آن را از طریق CSS به رنگی با کد 900# در می آورد. بنابراین اگر ما div را به تگ p تغییر نام دادیم بایستی در کد CSS به صورت p.special داشته باشیم. اما اگر می خواهید استایلی داشته باشید که به هر کلاسی با نام special اعمال شود بایستی در کد CSS تنها special. را بیاورید. با اینکار تمام عناصری که خصوصیت special دارند از این استایل بهره خواهند برد.

ID ها در CSS و HTML

خصوصیت id تنها به یک عنصر اختصاص می یابد؛ برخلاف کلاس ها که می توانستید به بی شمار عنصر اختصاصش دهید.

همیشه برای تغییر چندین عنصر یکسان در یک صفحه از کلاس استفاده کنید. اگر نیاز به تغییر یک عنصر به خصوص به شکلی ویژه دارید بایستی از ID بهره ببرید.

مطالب مرتبط

لینک‌های Absolute، لینک‌های Relative و لینک‌های ID

لینک‌ها یا هایپرلینک‌ها ابتدایی‌ترین شکل از مرور محسوب می شوند. بدون آنها وب به شکلی متفاوت از آنچیزی که اکنون می‌شناسیمش می‌بود. لینک های Absolute لینک های Absolute لینک هایی هستند که یک مقصد مشخص دارند. ساخت یک لینک absolute را می توان با یک تگ anchor یا تگ a شکل داد. این تگ ها […]

7 اشتباه رایج برنامه‌نویسان در نوشتن کد HTML و CSS

فناوری های جدید به افراد اجازه طراحی پروژه های پیچیده و جذاب را می دهند. اما وقتی صحبت از HTML و CSS می شود بسیاری از تازه کارها هنوز هم اشتباهات مشابهی در نوشتن کد HTML و CSS مرتکب می شوند. بهم ریختگی CSS یکی از اشتباهات مشترک و معمول کاربران در نوشتن کدهای CSS، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *