وردپرس به پراستفاده ترین سیستم مدیریت محتوا در کل اینترنت بدل شده است. چه به دنبال ساخت یک لندینگ پیج ساده هستید یا یک سکوی کسب و کار الکترونیک در مقیاس بزرگ، وردپرس راه حلی موثر به دلایل بسیار است.

در حالیکه کار با وردپرس آسان است، بسیاری از توسعه دهندگان تازه کار وب یا طراحان وب که در کار با وردپرس تازه کار هستند، اشتباهات مشترکی را مرتکب می شوند که می تواند هزینه بردار باشد و حتی وبسایت را در خطر قرار دهد.

1. به روز رسانی نکردن وردپرس

وردپرس به صورت دوره ای به‌روزرسانی‌هایی را برای ترمیم باگ ها، افزودن ویژگی های جدید، ترمیم حفره های امنیتی و بهبود کد ارایه می کند. وقتیکه وردپرس را به روزرسانی نمی کنید، در حقیقت وبسایت خود را در معرض خطر حملات هکرها قرار داده اید.

2. استفاده نکردن از پوسته فرزند

ما در اینجا روش ساخت پوسته فرزند را به طور مفصل توضیح دادیم. پوسته فرزند، پوشه ای است که شامل فایل هایی می باشد که استایل و کارکرد را از قالب والد به ارث می برد. یکی از مزایای استفاده از یک پوسته فرزند این است که استایل و کارکرد نوشته شده توسط شما یا برنامه نویس با به‌روزرسانی از بین نمی رود یا در کار آن اخلالی ایجاد نمی کند.

3. نصب افزونه های زیاد

افزونه ها را می توان به آسانی از طریق کتابخانه وردپرس با کلیک نشاننگری بر سیلی از افزونه ها نصب و فعال کرد. متاسفانه برخی از توسعه دهندگان وب افزونه های بسیاری زا نصب می کنند که نه تنها در باعث ایجاد اخلال در عملکرد وبسایت می شود بلکه همچنین می تواند پایداری وبسایت را تحت تاثیر قرار دهد. اینطور نیست که تمام افزونه ها به درستی در کنار هم کار کنند چرا که اسکریپت های مخصوص خود را دارند که می تواند زمان بارگزاری وبسایت را به تاخیر بیاندازد.

4. سرعت پایین صفحه

عملکرد وبسایت مهم است و گوگل واضح گفته که این مساله بر رتبه بندی در موتور جستجو و تجربه کاربری تاثیر خواهد گذارد. متاسفانه، این عامل، فاکتوری است که توسط طراحان وب معمولا نادیده گرفته می شود. سرعت صفحه را با میزبانی مناسب، تصاویر با کیفیت منطقی و مناسب، افزودن کش وبسایت و دیگر عوامل می توان بهبود داد.

5. استفاده نکردن از سئو داخلی

بهینه سازی برای موتور جستجو یا SEO روش بهبود مشاهده پذیری وبسایت در موتورهای جستجو مانند گوگل است. این مهم شامل بهینه سازی عناصر HTML در یک وبسایت مانند تگ های عنوان و توضیحات متا می شود.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *