HTML مخفف Hyper Text Markup Language است و به عبارتی پراستفاده ترین زبان در طراحی صفحات وب و توسعه آنها محسوب می شود؛ از این رو یادگیری HTML یک ضرورت محسوب می شود. HTML توسط برنرز لی در اواخر 1991 ساخته شد و اولین استانداردهای HTML بهرحال در 1995 منتشر شد. HTML 4 بزرگترین نسخه از HTML بود که در اواخر 1999 منتشر شد.

اگرچه که HTML 4 نسخه ای بود که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گرفت اما حالا ما از نسخه 5 HTML استفاده می کنیم که در واقع بسطی از HTML 4 محسوب می شود و در سال 2012 منتشر شد.

7 اشتباه رایج برنامه‌نویسان در نوشتن کد HTML و CSS

چرا بایستی HTML بیاموزم؟

در ابتدا HTML به منظور تعریف ساختار اسنادی مانند سرآیندها، پاراگراف ها، لیست ها و … ایجاد شده بود تا به اشتراک گذاری اطلاعات علمی را بین دانشمندان تسهیل کند. حالا HTML به صورت گسترده ای فرمت صفحات وب است که امروزه تگ های متفاوتی نیز در زبان HTML در دسترس می باشند.

یادگیری HTML برای دانشجویان و متخصصینی که می خواهند مهندسین نرم افزار شوند و در زمینه توسعه وب فعالیت کنند یک ضرورت محسوب می شود. در زیر یک سری از مزایای یادگیری HTML را می بینید:

نام دامنه چیست؟

Hello World با استفاده از HTML

برنامه معروف Hello World را می توان به صورت زیر به زبان HTML نوشت.

<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
   <title>This is document title</title>
  </head>	
  <body>
   <h1>This is a heading</h1>
   <p>Hello World!</p>
  </body>	
</html>

کاربردهای HTML

همانطور که پیشتر اشاره شد، HTML یکی از پراستفاده ترین زبان ها در سراسر وب محسوب می شود. در زیر برخی از این کاربردها را خواهید خواند:

مخاطبان یادگیری HTML

یادگیری HTML برای طراحان وب و توسعه دهندگان یک ضرورت است. برای یادگیری این زبان نیاز به دانش خاصی ندارید. بایستی تجربه کار با ویرایشگرهای متون تحت سیستم عامل را داشته باشید و به صورت کلی درک خوبی از کار با سیستم عامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *