یکی از پربحث ترین موضوعات در خصوص مدیریت وبسایت و وبلاگهای وردپرسی به منظور داشتن سئویی بهتر دسته بندی یا برچسب است؟ تفاوت دسته بندی با برچسب چیست؟ تعداد بهینه دسته بندی در وردپرس چه تعداد است؟

تا چه تعداد دسته بندی کافیست؟ آیا اعمال یک مطلب به چند دسته بندی ایرادی ندارد؟ آیا محدودیتی در استفاده از برچسب ها برای هر مطلب وجود دارد؟ هیچ مزیتی درخصوص استفاده از دسته بندی در مقابل برچسب وجود دارد یا بالعکس؟

پیش از بحث در خصوص پرسش های بالا بایستی ابتدا تفاوت دسته بندی و برچسب را بدانیم. در وردپرس، هدف دسته بندی و برچسب، مرتب سازی محتوای شما به منظور بهبود قابلیت استفاده در وبسایت تان می باشد. بدین معنا وقتیکه یک کاربر به وبسایت شما می آید، به راحتی محتواهای شما را مرور کرده و مطلب مورد نظر خود را بیابد.

11 نکته درباره بهبود سئو مطالب

دسته بندی گروهبندی کلی مطالب وبسایت شماست. به دسته بندی به عنوان جدول محتواهای وبسایتتان بنگرید. دسته بندی ها به این منظور هستند که بگویند وبلاگتان در چه باره هستند. دسته بندی ها به کاربران کمک می کنند تا محتوای درست را در وبسایتتان بیابند. دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند، پس می توانید از زیردسته بندی نیز استفاده کنید.

برچسب ها به منظور جزییات به خصوص درباره مطالبتان هستند. به برچسب ها به صورت کلمات شاخص وبسایتتان بنگرید. برچسب ها، ریزداده هایی هستند که می توانند به عنوان ریزدسته بندی محتوای شما به کار روند. برچسب ها شامل سلسله مراتب نیستند.

به عنوان مثال اگر وبلاگ شخصی دارید و در خصوص زندگی روزمره خود می نویسید، دسته بندی های شما شامل این موارد هستند، موسیقی، غذا، مسافرت، کتاب و ورزش. اما وقتیکه مطلبی در خصوص چیزی که امروز میل کردید می نویسید، می توانید دسته بندی غذا را به مطلبتان بیافزایید و از برچسب هایی مانند پیتزا، استیک و پاستا نیز استفاده کنید.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین دسته بندی و برچسب این است که شما بایستی مطلبتان را دسته بندی کنید. لزومی ندارد که حتما از برچسب استفاده کنید. اگر که از دسته بندی استفاده نکنید، وردپرس به صورت خودکار از دسته بندی «دسته بندی نشده» استفاده می کند.

تعداد بهینه دسته بندی در وردپرس چه تعداد است؟

تا وردپرس 2.5، خبری از برچسب ها نبود. این مساله باعث لیست بلندبالایی از دسته بندی ها شد که افراد در پست هایشان از آنها استفاده می کردند. برچسب ها افزوده شدند تا استفاده پذیری سایتتان افزایش یابد. بنابراین رقم مشخصی از تعداد دسته بندی بهینه وجود ندارد. تعداد بهینه بستگی به پیچیدگی وبسایت شما دارد. اما به منظور حفظ قابلیت استفاده وبسایت و ساختار آن بهتر است از زیر دسته بندی و برچسب ها استفاده کنید.

آیا افزودن چندین دسته بندی به یک پست کار درستی است؟

ممکن است که گاهی نیاز ببینید که چندین دسته بندی را به یک مطلب بیافزایید. شاید هم در وبسایت های دیگر خوانده باشید که می گویند این کار می تواند به سئو وبسایت شما ضربه بزند. برخی نیز ممکن است بگویند که به دلیل دومحتواسازی وبسایت شما دچار دردسر می شود. این ادعا چندان درست نیست. اول از همه، بخاطر داشته باشید که هدف مرتب سازی محتوا کمک به کاربر در یافتن محتوای مدنظر خود است.

از طرفی دیگر هیچ مزیتی از نظر سئو در افزودن چندین دسته بندی به یک مطلب وجود ندارد. البته نبایستی این عمل به یک عادت بدل شود، چون در این صورت بایستی در خصوص دسته بندی وبسایت خود تجدید نظر کنید.

آیا محدودیتی در استفاده از برچسب برای هر مطلب وجود دارد؟

پاسخ کوتاه به این پرسش، خیر است. وردپرس هیچ محدودیتی در تعداد برچسب هایی که شما به یک مطلب اضافه می کنید در نظر نمی گیرد. می توانید بیش از 1000 برچسب برای یک مطلب در نظر بگیرید. بهرحال، هدف برچسب ها مرتبط کردن مطالب به یکدیگر است.

دسته بندی یا برچسب: کدامیک برای سئو بهتر است؟

آیا هیچ مزیتی در استفاده از دسته بندی در مقابل برچسب وجود دارد یا بالعکس؟ پاسخ ساده به این پرسش خیر است. هدف دسته بندی و برچسب کار کردن آنها با یکدیگر است.

نتیجه

مخاطب وبسایت شما کاربران هستند نه ربات های جستجو. هدف هر موتور جستجویی هم این است که ببیند کاربران چگونه محتوای شما را ارزش گذاری می کنند. جدول محتوا (دسته بندی) را خردمندانه انتخاب کنید. مطمئن شوید که مسایل گسترده ای را پوشش می دهند. از برچسب ها برای مرتبط کردن پست ها استفاده کنید. اگر میبینید که برچسبی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد به فکر این باشید که آن را به زیردسته بندی تبدیل کنید.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *