سئو نوشته در وردپرس

نکات مهم برای سئو نوشته در وردپرس

برای اینکه در موتورهای جستجو و مخصوصا موتور جستجوی گوگل جز بهترین نتایج باشید، بایستی حتما توجه ویژه‌ای به سئو نوشته در وردپرس داشته باشید.

وردپرس ابزارهای قدرتمندی برای نوشتن یک مطلب و افزونه‌های موثری برای کمک به سئو نوشته مانند افزونه رنک مث RankMath و یوست Yoest SEO ارایه می‌کند. البته با این وجود، برای گرفتن رتبه در موتورهای جستجو بایستی یک برنامه بلندمدت و استراتژیک داشته باشید.

در این راهنما به نکات مهم که بایستی برای سئو نوشته در وردپرس به آنها توجه کنید را تشریح می‌کنیم.

سئو نوشته در وردپرس با تحقیق برای کلمه کلیدی

سئو نوشته در وردپرس - تحقیق برای کلمه کلیدی

یکی از مهمترین نکات برای سئو نوشته در وردپرس و داشتن استراتژی موفق برای سئو، تحقیق برای کلمه کلیدی است.

در واقع بایستی کلمات و عبارات به خصوصی را لیست و تحلیل کنید که کاربران به آن کلمات را در موتور جستجو وارد کرده و به دنبال نتایج آن هستند.

استفاده صحیح از کلمه کلیدی برای یک نوشته یا پست، نه تنها به شما کمک می‌کند که کاربر را با یک محتوای مفید و مرتبط با جستجویش آشنا کنید بلکه باعث بهینه شدن نوشته شما در نتایج موتور جستجو می‌شود.

درک هدف کاربر

یکی از اهداف اصلی تحقیق برای کلمه کلیدی، درک نیت کاربر از جستجو یک عبارت در موتور جستجو مانند گوگل است. آیا کاربر به دنبال خرید یک محصول به خصوص است یا به دنبال پاسخ برای حل یک مساله می‌باشد؟ محتوای شما بایستی مطابق با هدف کاربر باشد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

ابزارهایی مانند Google Keyword Planner، SEMrush و Ahrefs می‌توانند به شما در انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای نوشته در وردپرس کمک کنند. بر روی ترکیبی از کلمات کلیدی بلند و کوتاه تمرکز داشته باشید. کلمات کلیدی کوتاه می‌توانند گسترده باشند و شامل موضوعات مختلفی شوند اما کلمات کلیدی بلند یا Long-tail Keyword بر روی موضوع مشخصی متمرکز هستند.

از کلمه کلیدی مناسب استفاده کنید تا شانس دیدن شدن نوشته در گوگل نیز بالاتر برود.

بررسی حجم جستجو و رقبا

حجم جستجوی کلمه کلیدی که انتخاب کرده‌اید را با دقت بررسی کنید تا دریابید که واقعا چقدر رقابت و علاقه روی کلمه کلیدی مدنظر شما وجود دارد. حجم جستجو بالا نشان‌دهنده رقابتی‌تر بودن کلمه کلیدی و محبوبت بیشتر آن است در حالیکه حجم جستجوی کمتر می‌تواند نشان‌دهنده موضوعی باشد که به زودی تبدیل به یک موضوع داغ خواهد شد.

استراتژی بلندمدت برای کلمه کلیدی

هنگامی که یک کلمه کلیدی را انتخاب می‌کنید برای وبسایت خود اهداف بلندمدت تعریف کنید. برخی از کلمات کلیدی، نتایج زودتری خواهند داشت در حالیکه برخی دیگر از کلمات کلیدی نیاز به زمان بیشتری برای دیده‌تر شدن دارند. ترکیبی از استراتژی بلندمدت و کوتاه‌مدت داشته باشید تا جریان ترافیک در وبسایت شما با گذشت زمان حفظ شود.

بررسی و تغییر

موضوع سئو یک مساله داینامیک و پویا است و بنا به رفتار کاربر نیز تکامل پیدا می‌کند. به صورت مداوم کلمات کلیدی که انتخاب کرده‌اید را با کمک ابزارهای تحلیلی بررسی کرده و زیر ذره‌بین ببرید. اگر کلمات کلیدی مشخصی در نوشته‌های وبسایت شما، ترافیک مورد نظر شما را به وبسایت هدایت نمی‌کنند شید بهتر باشد که در خصوص استفاده از آن کلمه کلیدی تجدیدنظر کنید.

سئو معنایی

درک موتورهای جستجو و گوگل از سئو معنایی بیشتر و بیشتر شده است. جدای از تطابق کلمات کلیدی با جستجو کاربر، معنا و عبارات مرتبط را نیز در نظر داشته باشید. این روش باعث می‌شود که از دیدگاه موتور جستجو، نوشته شما در وردپرس مرتبط‌تر و نزدیک‌تر به موضوع جستجو و کلمه کلیدی انتخابی شما باشد.

متای توضیحات و عنوان‌ها

سئو نوشته در وردپرس - انتخاب عنوان و متا توضیحات

یکی از نکات مهم دیگر برای سئو نوشته در وردپرس، استفاده از متای توضیحات و عنوان مناسب با موضوع جستجوی کاربر در موتور جستجو است. این موضوع نه تنها نکته بسیار مهم در ارتباط کاربر با نوشته شما در وردپرس است بلکه اهمیت بسیاری در رتبه نوشته شما در موتور جستجو دارد.

اهمیت عنوان

عنوان نوشته شما اولین چیزی است که کاربران در نتایج جستجو می‌بینند که همین مساله عنوان نوشته در وردپرس را به یک عامل مهم در تصمیم‌گیری کاربر برای کلیک کردن روی عنوان نوشته شما می‌باشد. یک عنوان خوب بایستی مرتبط و متقاعدکننده باشد. طول عنوان بایستی 50 تا 60 کاراکتر باشد و در نتایج جستجوی گوگل به صورت کامل دیده شود. همچنین از کلمه کلیدی نوشته خود در وردپرس برای ارتباط‌دهی کلمه کلیدی و موضوع نوشته استفاده کنید.

حس نیاز و کنجکاوی ایجاد کنید

عناوینی که برای سئو نوشته در وردپرس استفاده می‌کنید می‌بایست حس نیاز و کنجاوی را در کاربران بیدار کند. از کلمات محرک یا سوالی برای درگیر کردن ذهن کاربران استفاده کنید. برای مثال «استراتژی‌های ناگفته برای سئو نوشته در وردپرس…».

متای توضیحات یا متا دسکریپشن: هنر خلاصه‌سازی

متای توضیحات یا Meta Description، یک توضیحات کوتاه در خصوص نوشته شما در وردپرس است که در موتورهای جستجو در زیر عنوان و نشانی وبسایت شما در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده می‌شود. به عبارت دیگر، متای توضیحات نشان‌دهنده مطلبی است که کاربران بایستی با کلیک روی نشانی وبسایت شما انتظارش را داشته باشند.

با اینکه، موتورهای جستجو مانند گوگل دیگر از متای توضیحات به عنوان یک عامل مهم در رتبه‌بندی کاربران استفاده نمی‌کنند اما یک متای توضیحات تمیز و خوب می‌تواند نرخ کلیک نوشته شما در نتایج جستجو را به شکل قابل توجهی بهبود دهد.

استفاده از کلمه کلیدی

از کلمه یا کلمات کلیدی مدنظر خود در هم عنوان و هم متای توضیحات نوشته استفاده کنید البته این کار را به شکلی انجام دهید که حس طبیعی بودن را القا کند. این روش نه تنها باعث بهبود سئو نوشته در وردپرس می‌شود بلکه به کاربران این اطمینان را می‌دهد که محتوای وبسایت شما کاملا مرتبط به موضوع جستجوی آنهاست.

به محتوای تکرار دقت کنید

هر صفحه در وبسایت شما می‌بایست یک متای توضیحات و عنوان اختصاصی و غیر تکراری نسبت به سایر صفحات وبسایت شما داشته باشد. محتوای تکراری نه تنها باعث سردرگمی موتورهای جستجو می‌شود بلکه همچنین به تجربه کاربری خوب کاربران از وبسایت شما لطمه وارد خواهد کرد.

استفاده از توضیحات متا برای بهبود سئو

استفاده از نشانی بهینه شده

سئو نوشته در وردپرس - استفاده از نشانی بهینه شده

پیوندهای یکتا در وردپرس یا Permalinks نقش مهمی در بهبود سئو نوشته در وردپرس دارند. انتخاب یک نشانی مناسب برای نوشته، گام مهمی برای بهبود مشاهده‌پذیری و دردسترس بودن محتوای نوشته شده در وردپرس دارد.

استفاده از کلمه کلیدی

از کلمه کلیدی نوشته خود در نشانی نوشته استفاده کنید. این روش باعث می‌شودکه ارتباط محتوای شما برای موتورهای جستجو بیشتر شده و سئو نوشته در وردپرس را بهبود دهد. مطمئن شوید که نشانی طبیعی بوده و طوری نباشد که به اجبار از کلمه کلیدی در نشانی نوشته استفاده کرده‌اید.

دوری از کلمات ربط و کاراکترهای مخصوص

از کلمات ربط مانند «را»، «و» و … تا حد امکان در نشانی نوشته خود کمتر استفاده کنید و از کاراکترهای مخصوص استفاده نکنید. این مساله نه تنها باعث کاهش دادن طول نشانی نوشته شما می‌شود بلکه همچنین تمیزتر و واضح‌تر نیز هست. دقت داشته باشید که معمولا موتورهای جستجو کلمات ربط را نایدده می‌گیرند و استفاده نکردن از این نوع عبارات در نشانی نوشته تاثیر منفی روی سئو نوشته در وردپرس نخواهد گذارد.

استفاده از ویرگول و جداسازها

وقتیکه می‌خواهید نشانی نوشته خود را انتخاب کنید از – برای جداسازی کلمات به جای _ زیرخط استفاده کنید. موتورهای جستجو از – یا خط فاصله به عنوان یک فاصله استفاده می‌کنند در حالیکه _ زیرخط به عنوان کلمه جداساز تعبیر نمی‌شود. این روش باعث خوانایی بهتر نشانی نوشته و بهبود سئو نوشته در وردپرس خواهد شد.

با تغییر محتوا، نشانی را نیز تغییر دهید

در صورتیکه پس از انتشار نوشته، عنوان یا محور نوشته را تغییر داده‌اید، تغییر نشانی نوشته را نیز در نظر داشته باشید. این مساله باعث می‌شود که نشانی نوشته مرتبط با محتوا، کلمات کلیدی نوشته شما باشد.

کیفیت محتوا

سئو نوشته در وردپرس - کیفیت محتوا

یکی از موارد مهم دیگر برای سئو نوشته در وردپرس، کیفیت بالای نوشته است. در ادامه به نکاتی برای تولید محتوای با کیفیت اشاره خواهیم کرد.

درک نقش محتوای با کیفیت

محتوای با کیفیت، نقش اساسی در موفقیت استراتژی سئو وبسایت شما دارد. موتورهای جستجو مانند گوگل برای نمایش محتوایی که به دنبال پاسخ‌دهی به نیاز کاربران است و اطلاعات ارزشمندی را ارایه می‌دهد اهمیت بالایی قایل هستند. در نتیجه تولید محتوای با کیفیت امری ضروری در دستیابی و حفظ رتبه بهتر در نتایج جستجوی کاربران است.

محتوای جامع و عمیق

گوگل به دنبال محتواهای جامع و عمیق است که تمامی موارد یک موضوع مشخص را پوشش می‌دهند. به دنبال تولید محتوایی باشید که ورای ارایه اطلاعات سطحی است و جنبه‌های مختلف یک موضوع مشخص را پوشش می‌دهد. محتوای طولانی‌تر تولید کنید که قصد آن ارایه محتوایی جامع در خصوص موضوع می‌باشد و تنها به دنبال افزایش تعداد کلمات محتوا نباشید.

خاص و منحصربه‌فرد بودن

موتورهای جستجو به دنبال محتوایی خاص و منحصربه‌فرد هستند. از تولید محتوای تکراری که تنها از سایت‌های دیگر کپی شده شدیدا دوری کنید. از تخصص، تجربه و دانش شخصی خودتان برای تولید محتوایی منحصربه‌فرد و یونیک استفاده کنید. محتوای منحصربه‌فرد در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری خواهد داشت و از طریق دیگر وبسایت شما را به عنوان یک منبع منحصربه‌فرد و خاص به کاربران خواهد شناخت.

تگ و فرمت مناسب عناوین

سئو نوشته در وردپرس - تگ و فرمت مناسب عناوین

برای رعایت سئو نوشته در وردپرس بایستی به تگ و فرمت مناسب برای عناوین دقت کنید. این مساله نه تنها از نظر دیداری برای کاربران اهمیت بسیاری دارد بلکه نقش بسیار مهمی در امتیاز سئو نوشته با رعایت ساختار نوشته ایفا می‌کند.

تگ‌های هدر (H1, H2, H3 و …) ساختار سلسله‌مراتبی نوشته شما را نشان می‌دهند. تگ H1 متعلق به عنوان نوشته شماست و تگ‌های بعدی نیز نشان‌دهنده عناوین و زیرعنوان محتوای نوشته شما هستند.

از کلمه یا کلمات کلیدی نوشته در تگ‌های عناوین استفاده کنید. این مساله نه تنها باعث ارتباط‌دهی بهتر محتوا به همدیگر می‌شود بلکه باعث می‌شود کاربران ایده کلی درباره محتوایی که جلوی روی‌شان قرار دارد داشته باشند.

از عناوین روشن و توصیفی استفاده کنید که دقیقا بیانگر محتوایی باشد که در ادامه آن می‌آید. شفافیت در عناوین، نقش مهمی در تجربه مثبت کاربری و ارتقای سئو نوشته در وردپرس دارد.

بهینه‌سازی تصاویر

سئو نوشته در وردپرس - بهینه‌سازی تصاویر

استفاده از تصاویر در نوشته، نقش مهمی در بهبود کیفیت سئو نوشته در وردپرس بازی می‌کنند. مهمتر از استفاده از تصاویر در نوشته، استفاده از تصاویر بهینه در نوشته وردپرس است که باعث بهبود کیفیت عملکرد وبسایت، تجربه کاربری و رتبه سئو می‌شود.

یکی از نکات مهم در بهینه‌سازی تصاویر، کاهش حجم تصویر بدون از دست رفتن کیفیت تصویر است. تصاویر را پیش از بارگذاری در نوشته خود، بهینه‌سازی و فشرده کنید. همچنین سعی کنید از فرمت WebP برای نوع تصاویر مورد استفاده در نوشته استفاده کنید.

پیش از بارگذاری تصویر در نوشته، نام مناسب، توصیفی و مرتبط با کلمه کلیدی نوشته خود استفاده کنید. این روش نه تنها به موتورهای جستجو کمک می‌کند درک درستی از نوشته شما داشته باشند بلکه باعث بهبود کلی سئو نوشته در وردپرس می‌شود.

در جایی که امکانش وجود دارد از قابلیت لود تنبل یا Lazy Load برای تصاویر وبسایت خود استفاده کنید تا سرعت لود صفحه شما بهینه باشد. اینکار باعث می‌شود که تا زمانی که کاربران به بخشی از صفحه که تصویر در آن وجود دارد نرسیده باشند، تصویر لود نخواهد شد. با استفاده از این روش، زمان لود اولیه صفحه کاهش پیدا خواهد کرد.

لینک‌سازی داخلی و لینک‌سازی بیرونی

سئو نوشته در وردپرس - لینک‌سازی داخلی و لینک‌سازی خارجی

لینک‌سازی در نوشته‌های وردپرس نقش مهمی در نمره سئو وبسایت و تجربه بهتر کاربر از مرور وبسایت شما دارد. استراتژی‌های صحیح لینک‌سازی داخلی و لینک‌سازی بیرونی باعث بهتر دیده شدن تمامی نوشته‌های روی وبسایت شما خواهد شد.

با استفاده از لینک‌سازی داخلی، بین نوشته‌ها و صفحات وبسایت خود ارتباط درونی ایجاد خواهید کرد. با اینکار نه تنها مرور در وبسایت شما و بین نوشته‌های مختلف آسان‌تر خواهد بلکه ارتباط بین مطالب نیز به خوبی برقرار خواهد شد.

در لینک‌سازی بیرونی، محتوای وبسایت شما به یک محتوا در خارج از وبسایت شما مرتبط خواهد شد. در حالیکه یک مقداری اینکار عجیب به نظر می‌رسد اما در نهایت اینکار باعث ارتقای نمره سئو وبسایت شما خواهد شد.

5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *