دنبالک و بازتاب (Trackback and Ping) به وبلاگ ها اجازه می دهند تا در صورت لینک دادن، یکدیگر را باخبر کنند. بهرحال دیگر امروزه این قابلیت بیشتر توسط اسپمرها استفاده می شود تا از این طریق دنبالک‌هایی را از وبسایت های اسپم ارسال کنند. در این پست خواهید دید که چطور می شود دنبالک و بازتاب به پست های وردپرس را غیرفعال کرد.

چرا بایستی دنبالک و بازتاب وردپرس را غیرفعال کنم؟

در روزهای آغازین وبلاگنویسی، دنبالک و بازتاب به عنوان روشی برای اطلاع وبلاگ ها به یکدیگر درباره لینک هایشان بود.

فرض کنید که پستی می نویسید و لینکی به پستی در وبلاگ دوستتان می دهید. پس از انتشار پست، وبلاگ شما به صورت خودکار بازتابی را به وبلاگ دوست شما ارسال خواهد کرد. این بازتاب در بخش دیدگاه های وبلاگ مقصد وارد صف انتشار می شود که لینکی به وبسایت شما در خود جای داده است.

سئو چیست و چگونه می‌توان از این طریق ترافیک بیشتری داشت؟

بهرحال امروزه این ویژگی بیشتر توسط اسپمرها برای ارسال هزاران دنبالک و بازتاب جعلی استفاده می شود. حتی اگر از افزونه قدرتمندی مانند Aksimet هم استفاده کنید همچنان برخی از این دنبالک ها وارد صف دیدگاه های وبسایت تان می شوند.

وردپرس به شما اجازه می دهد که این ویژگی را غیرفعال کنید. برای انجام اینکار از بخش مدیریت وبسایت خود از بخش تنظیمات گزینه گفت‌وگو را انتخاب کنید  سپس گزینه «» را غیرفعال کنید.

چگونه پوسته فرزند در وردپرس ایجاد کنیم؟

بهرحال این گزینه تنها این قابلیت را برای پست های جدیدی که میخواهید منتشر کنید غیرفعال می کند. تمام پست های قدیمی شما هنوز دنبالک و بازتاب فعال دارند. وردپرس حتی به آن پست های قدیمی که داشتید در صورت ایجاد لینک، بازتاب و دنبالک ارسال خواهد کرد.

می توانیم به آسانی بازتاب و دنبالک را برای پست های جاری نیز غیرفعال کنیم.

غیرفعال کردن بازتاب و دنبالک برای پست های وردپرس

در ابتدا بایستی وارد صفحه نوشته » همه نوشته‌ها شوید و سپس بر روی تنظیمات صفحه در بالا گوشت سمت چپ صفحه کلیک کنید.

حالا در بخش صفحه‌بندی مقدار تعداد موردها در هر برگه را 999 قرار داده و سپس بر روی گزینه اجرا کلیک کنید. با اینکار لیست نوشته ها دوباره بارگیری می شود و حالا تا 999 نوشته را در یک صفحه دارید. سپس بایستی تمام نوشته ها را با استفاده از جعبه کنار عنوان انتخاب کنید.

آشنایی با وردپرس: وردپرس چگونه کار می کند؟

سپس بایستی بر روی گزینه ویرایش سریع کلیک کنید تا وردپرس کادر ویرایش سراسری را برای تمام نوشته ها در صفحه انتخابی به نمایش درآورد. در جعبه ویرایش کلی بایستی به دنبال گزینه پذیرفتن بازتاب باشید سپس مطمئن شوید که تیک آن برداشته شده است.

سپس بر روی گزینه به روزرسانی کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. حالا وردپرس به روزرسانی شده و تمام بازتاب ها را برای نوشته های انتخاب شده خاموش خواهد کرد.

اگر از 999 نوشته بیشتر بر روی وبسایت وردپرسی خود دارید پس بایستی به صفحه بعد هم بروید و همینکار را نیز تکرار کنید.

امیدوارم که بتوانید به راحتی تغییرات خود را اعمال کنید.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 1 / 5. تعداد امتیاز 1

تا کنون رای ثبت نشده است

یک دیدگاه برای “غیرفعال کردن دنبالک و بازتاب در وردپرس”

  1. مطالب بسیار مثمرثمروعالی بوددست مریزادمن که خیلی استفاده کردم درنهایت یک خسته نباشید و خدا قوت مشتی میگم بهتون بازهم از این دست مطالب لطفا برای مطالعه بزاریدازلطفتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *