seo optmized cover

سیستم مدیریت محتوای وردپرس توسط میلیون ها نفر در گرداگرد دنیا برای برپاسازی وبسایت‌هایشان به منظور کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در حالیکه به دلیل شیوه آسان راه اندازی و اجرا و استفاده، محبوب است، هنوز اما نیازمند بهینه سازی مناسب برای بهبود در رنکینگ موتورهای جستجو است.

راهنما برای بهینه سازی وردپرس در موتورهای جستجو

تگ های عنوان

تگ‌های عنوان در بخش تیتر یک صفحه وب استفاده می شوند تا به شکل بهتری عنوان صفحه را با موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان مرتبط سازند.

سه روش برای افزایش ترافیک وبسایت و بازدید کننده جدید

تگ های عنوان از طریق کمک به ارتقای سئو، به ارتقای رنکینگ کلی وبسایت تان کمک کند. تگ عنوان به بازدیدکنندگان پیش از کلیک بر روی آن، می گوید که مطلب شما در چه مورد است. تگ عنوان معمولا در نتایج موتور جستجو دیده می شود.

توضیحات متا

در وردپرس، اگر افزونه یوست سئو را نصب کرده باشید، ناحیه ای را برای توضیحات متا و کلمه کلیدی خواهید دید. برای سئو بهینه، توضیحات متا بایستی شامل کلمه کلیدی مرتبط باشد که برای کل پست استفاده می شود. عنوان پست شما بایستی شامل کلمه کلیدی مرتبط برای تاثیر بهینه باشد. مهم است که محتوای تان را برای نه فقط موتورهای جستجو بلکه کاربران شفاف سازید.

سئو چیست و چگونه می‌توان از این طریق ترافیک بیشتری داشت؟

به خاطر داشته باشید که توضیحات متا و کلمه کلیدی کانونی به افزونه یوست کمک می کند تا پیشنهادات سئو ارایه کرده و مواردی را که برای بهبود سئو فراموش کرده اید را یادآور شود.

اما هدف توضیحات متا چیست؟ توضیحات متا چیزی هستند که شما در نتایج موتور جستجو مشاهده می کنید. این توضیحات به شما می گویند که محتوای صفحه یا وبسایت در چه رابطه است.

استفاده از توضیحات متا به پست وردپرس شما اجازه می دهد تا توسط کاربران در موتور جستجو دیده شوید. اگر توضیحات متا را تعیین نکنید، موتورهای جستجو اولین متن را برای این بخش در نظر خواهند گرفت که ممکن است ایده آل نبوده و کاربران را وادار به کلیک بر روی لینک وبسایت شما نکند. توضیحات متا به خودی خود رنکینگ جستجو را تحت تاثیر قرار نمی دهند، اما در نتایج جستجو مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا وقتی توضیحات متا را می نویسید، وردپرس محدودیت کاراکتری در نظر می گیرد، بهرحال اگر از سند متنی استفاده می کنید می توانید محدودیت کاراکتری توضیحات متای خود در پایین همان جعبه را مشاهده کنید.

پیوند یکتا (Permalinks)

Permalinkها آدرس پست‌های شما هستند. Permalinkها به بازدیدکنندگان شما می گویند که لینک شما در چه خصوص است. کلمات استفاده شده در Permalink به همراه عناوین و توضیحات متا در نتایج جستجو برجسته می شوند. برای تغییر لینک پست به ویرایش مطلب خود رفته در زیر عنوان پست اقدام به ویرایش پیوند یکتا کنید.

پیوندهای یکتا روش بسیار خوبی هستند تا ساختار مرتبط و شفافی از محتوای تان ایجاد کنید.

عبارت کلیدی کانونی

عبارات کلمه کلیدی، عبارات به خصوصی هستند که برای بهینه سازی صفحاتتان استفاده می شوند تا ترافیک بیشتری را به سمت آنها روانه سازند. عبارات کلیدی به عنوان عبارت کلیدی محوری استفاده می شوند که صفحه شما به همین منظور در موتور جستجو توسط کاربران جستجو شده و رتبه بندی می شود. به این فکر کنید که دوست دارید که صفحه شما از چه طریقی پیدا شود.

تفاوت برچسب و دسته‌بندی در وردپرس – بهترین روش برای سئو

با تمرکز بر کلمات کلیدی، بخش عبارت کلیدی کانونی می تواند منجربه بهبود دیدارپذیری برای هم کاربران و هم موتورهای جستجو شود.

متن جایگزین تصاویر (و نام فایل)

توجه و بهبود نام فایل تصویر و متن جایگزین روش خوبی برای معنابخشیدن به تصاویرتان می باشد تا به صورت طبیعی تصاویرتان را با استفاده از کلمات مرتبط برای صفحه‌خوان‌ها و موتورهای جستجو تشریح و تعریف کنید. نام های فایل و متن جایگزین را می توان وقتیکه تصاویر را آپلود می کنید اضافه نمایید.

پیوندسازی درونی

پیوندسازی درونی (یا interlinking) روند لینک سازی یک صفحه به صفحه ای دیگر در وبسایت وردپرسی تان است. لینک سازی درونی مزایای بسیاری دارد. از جمله:

  • سئو صفحه‌ی شما را بهبود می‌بخشد.
  • با لینک سازی مطالب بیشتری را به خوانندگانتان ارایه می کنید.
  • بازدید صفحه بیشتر و در نتیجه بانس‌ریت پایینتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا بهتر بخزند و مقالاتتان را به شکل بهتری مرتب سازند.

برای لینک کردن یک صفحه (یا پست) به صفحه دیگر، تنها کاری که بایستی انجام دهید این است که یک پیوند از طریق یک کلمه که مرتبط با صفحه مد نظرتان هست بسازید.

بهبود سئوی وردپرس

برای کمک به بهبود سئو در سایت وردپرس خود می توانند موارد توضیح شده را با محتوای قدیمی تان انجام دهید که سال ها پیش آنها را منتشر ساخته اید.

تصاویر

کیفیت تصاویر پست های وبلاگی تان را از طریق افزودن متن جایگزین بهبود بخشید تا از این طریق سئو وبسایت خود را نیز ارتقا دهید. وقتیکه تصاویری را آپلود می کنید اجازه نامه استفاده از تصاویر را بررسی کنید.

تغییرات عنوان

تغییر عناوین صفحات قدیمی و مطالب قدیمی تان برای دخیل کردن کلمات کلیدی می تواند به بهبود سئو کلی وبسایت منجر شود. عناوین بایستی تغییر داده شوند تا از نظر خوانندگان مرتبط و مربوط باشند. هرچه عنوان ارتباط بیشتری داشته باشد، بازدیدکنندگان بیشتری به وبسایت شما خواهند آمد.

وقتیکه محتوا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، عنوان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که عناوین تنها مواردی هستند که کاربران می بینند.

سرعت صفحه

اگر صفحه ای 2 تا 3 ثانیه طول می کشد بارگذاری شود، بسیاری از افراد وبسایت شما را ترک خواهند گفت. برای اطمینان از سرعت بارگذاری صفحه:

  • مقدار ویدیو یا دیگر گرافیک های متحرک را که در پست هایتان قرار گرفته، بکاهید.
  • میزبان وبسایت خوبی را انتخاب کنید که شهرت خوبی برای سرعت بارگیری داشته باشد.
  • از CDN استفاده کنید.
  • تصاویرتان را با تغییر اندازه بهینه کنید.
  • صفحه خانگی تان را با حذف ابزارک های نالازم، حذف پلاگین های غیرفعال، حفظ طراحی مینیمال، نمایش مطالب خلاصه از کل پست و کاهش تعداد پست های در صفحه، بهینه سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *