دلایل استفاده از وردپرس

code script kl

هنوز درباره استفاده از وردپرس مردد هستید؟ در ادامه 20 دلیل برای استفاده از وردپرس ارایه خواهیم کرد.

1. وردپرس توسط 30% از کل وبسایت‌های روی اینترنت استفاده می شود

در حدود 30% از کل وبسایت های روی اینترنت از وردپرس استفاده می کنند. این رقم خیره کننده است. تقریبا از هر سه وبسایت یکی از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند. البته خب واضح است دلیل‌های زیاد و خوبی برای استفاده از وردپرس وجود دارد!

2. وردپرس پرطرفدارترین سیستم مدیریت محتوا در اینترنت با 60% سهم از بازار است

این بدان معناست که وردپرس سهم بزرگی حدود 60% در بازار وبسایت های پیش‌ساخته یا سیستم های مدیریت محتوا دارد. نزدیکترین رقیب وردپرس، جوملا با 6.8 سهم از بازار است؛ که به مراتب کمتر از وردپرس محسوب می شود.

نصب وردپرس در cPanel

3. وردپرس از افزونه‌های گسترده ای بهره می برد

شما می توانید با استفاده از مخزن بزرگ وردپرس که سرشار از انواع افزونه‌های رایگان مختلف است اقدام به گسترده‌تر کردن امکانات وردپرس کنید. می‌توانید از افزونه‌های حرفه ای که راکت وردپرس آماده کرده وبسایت خود را به سطحی بالاتر ببرید.

فروشگاه افزونه‌های حرفه ای وردپرس

تعداد افزونه های موجود برای وردپرس در حدود 52000 و برای دروپال حدود 39000 و جوملا 8000 است.

4. با کمک انبوهی از پوسته‌های متفاوت امکان تغییر طرح ظاهری وبسایت بدون کدنویسی را دارید

جدا از انواع و اقسام افزونه‌های موجود، همچنین مجموعه ای بی نهایت از پوسته وردپرس را می توانید برای وبسایت خود انتخاب کنید. پوسته ها ظاهر وبسایت شما تعیین می کنند و اینکه دقیقا به شکلی نشان داده می شود. دوباره بدون هیچگونه کدنویسی می توانید اینکار را انجام دهید.

5. وردپرس چندزبانه است

وردپرس از 169 زبان مختلف پشتیبانی می کند و کاملا به این زبان‌ها ترجمه شده است. بسیاری از افزونه ها نیز نسخه های ترجمه شده به زبان های مختلفی دارند. با استفاده از افزونه های Polylang یا Weblot می توانید به راحتی وبسایتی چندزبانه ایجاد کنید.

6. برندهای بزرگ از وردپرس استفاده می کنند

در حالیکه بسیاری از وبسایت های کوچک از وردپرس استفاده می کنند، هزاران برند بزرگ نیز هستند که از وردپرس برای مدیریت محتوای خود استفاده می کنند. وبسایت هایی مانند سونی موزیک، مرسدس بنز، بی‌بی‌سی آمریکا و رویترز و دانشگاه هایی مانند هاروارد و دانشگاه واشنگتن از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند.

آماده‌سازی داشبورد مدیریت وردپرس

7. به نسبت سایر گزینه‌ها، وردپرس کم هزینه تر محسوب می شود

خود نرم افزار وردپرس رایگان است و شما می توانید هزاران پوسته و افزونه رایگان هم برای کسب و کار خود انتخاب کنید. این بدان معناست که تنها هزینه اجباری برای شما هزینه بابت خرید دامنه و فضای هاست است.

8. کمک گرفتن درباره وردپرس آسان است

به این دلیل که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در دنیا است، اکوسیستم پشتیبانی گسترده ای برای هرچیز و هر مساله ای مرتبط با وردپرس نوشته شده و وجود دارد. بسیاری از وبلاگ و وبسایت ها درباره وردپرس می نویسند و همچنین انجمن های گفتگوی فارسی و انگلیسی بسیاری در این زمینه وجود دارد.

9. وردپرس منعطف است

به دلیل گستردگی مخزن افزونه وردپرس، می توانید از وردپرس به هر منظوری استفاده کنید؛ از یک فروشگاه اینترنتی گرفته تا یک شبکه اجتماعی و یک وبلاگ ساده.

10. وردپرس با ابزارهای دیگر به خوبی کار می کند

با وردپرس می توانید به خوبی از خدمات بازاریابی، درگاه های پرداخت و خیلی امکانات دیگر استفاده کنید. به لطف بی شمار افزونه، می توانید از خدمات زیاد و متنوعی بنا به نوع وبسایتی که راه انداخته اید بهره ببرید.

11. وردپرس فقط دیگر یک وبسایت نیست

وردپرس REST API مخصوص خودش را دارد و اخیرا هم درهای خود را برای توسعه دهندگان برای ساخت همه نوع اپ جذاب بر اساس وردپرس باز کرده است. با استفاده از این قابلیت می توانید از محتوای وردپرس به شکلی جدید و جذاب استفاده کنید.

12. وردپرس به شما اجازه ساخت اکوسیستم کامل درونی می دهد

اگر استفاده از خدمات جانبی مرتبط با وردپرس را ترجیح نمی دهید، وردپرس این امکان را فراهم می کند که همه چیز را در داخل داشبورد خود داشته باشید. اگر می خواهید که به وبسایت های ثانوی برای راه انداختن کارتان سر نزنید، می توانید لیست ایمیل بسازید، خبرنامه بفرستید و خیلی کارهای دیگر بدون اینکه نیاز باشد داشبورد مدیریت وردپرس خود را ترک بگویید.

13. وردپرس از استانداردهای دردسترس‌پذیری پشتیبانی می کند

در دسترس پذیری در واقع آسان‌سازی دسترسی به اینترنت برای افرادی است که از ناتوانایی‌های فیزیکی یا حسی رنج می برند. تیم اصلی وردپرس تاکید ویژه ای بر دسترس‌پذیرکردن وردپرس برای تمام اشخاص دارند.

14. وردپرس از رویدادهای آفلاین بسیاری حمایت می کند

برخی از این رویدادها در ایران برگزار می شوند اما اکثر این گرد‌هم‌آیی‌های وردپرسی در قالب وردکمپ در خارج از کشور و در هرجایی از دنیا رخ می دهند. این رویدادها موقعیتی را برای افراد ایجاد می کنند که به مانند یک شبکه کار کرده و چیزهای جدیدی درباره وردپرس بیاموزند.

15. وردپرس به کاربرپسند‌تر بودن بیشتر متعهد است

وردپرس به شدت برای کاربران تازه‌کار کاربرپسند است و سعی میکند کاربرپسندتر هم باشد. این بدان معناست که وردپرس می‌خواهد که استفاده از نرم افزار او برای همه در عین رایگان بودن آسان هم باشد.

یکی از جدیدترین خصوصیات وردپرس در همین رابطه سفارشی سازی زنده وردپرس است که به شما کمک می کند که چینش و ظاهر وبسایت خود را بدون هیچگونه دانش کدنویسی به صورت زنده تغییر دهید.

16. 23% از وبسایت های بالای جدول «10000 وبسایت پرترافیک دنیا» از وردپرس استفاده می کنند

آمار جالب دیگر برای وردپرس. در حالیکه وردپرس بر کل بازار سیستم های مدیریت محتوا حاکم است، باید بدانید که 23% یعنی اغلب 10000 وبسایت پرترافیک دنیا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند. این اعتماد نشان دهنده اثبات کیفیت بالای وردپرس برای وبسایت‌های پرترافیک روی اینترنت است.

17. وردپرس حاکم بی‌چون‌وچرا در ایران!

حدود 94% از وبسایت های ایرانی از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند. پس از آن جوملا با 2% می آید. توضیح دیگری نیاز نیست!

18. بهینه سازی موتور جستجو یا SEO با وردپرس آسان تر است

سئو رکن اساسی دریافت ترافیک از وبسایت وردپرسی است. به لطف افزونه های پرطرفدار و قدرتمند مانند یوست سئو، بهینه سازی محتوای وردپرس به منظور سئویی بهتر امریست سهل و آسان که نیاز به دانش خاصی هم ندارد. تنها تنظیم یک سری کارهای ابتدایی است و در ادامه افزونه بقیه کار را برای شما انجام می دهد.

علاوه بر این، برخی دیگر از افزونه های سئو محتوای شما را بررسی کرده و پیشنهاداتی هم به شما می دهند. پس اگر اطلاعات زیادی درباره سئو ندارید هنوز هم می توانید با کمک توصیه های افزونه برای بهبود وضعیت سئو وبسایت خود کارهای خوبی انجام دهید.

19. سرعت بارگیری وردپرس بالا است

اینکه بارگیری وبسایت شما تا چه اندازه بالا است قطعا بر بازدیدکننده و نرخ تبدیل وبسایت شما تاثیر مستقیم خواهد گذارد. تا زمانیکه بهینه سازی های خوبی از منظر سرعت برای وبسایت خود انجام دهید، کاربران وبسایت شما می توانند از سرعت بارگیری بالا لذت ببرند.

20. وردپرس واکنشگرا است

مرور اینترنتی موبایل امروزه به امری معمولی بدل شده است. به همین دلیل هم نمایش بدون نقص وبسایت در نسخه موبایل مساله ای حیاتی و مهم است. هر قالب مدرن وردپرس از چیزی به نام طرح واکنشگرا پشتیبانی می کند، بدین معنا که وبسایت وردپرس شما به صورت خودکار شیوه صحیح نمایش را در اندازه صفحات مختلف پیش می گیرد.

21. ساخت و ایجاد محتوا در وردپرس به آسانی تایپ در نرم افزار Word مایکروسافت است

اگر توانایی نوشتن متن در Microsoft Word را دارید، پس می توانید نوشته هایی را در وردپرس ایجاد کنید. کدنویسی پیچیده را فراموش کنید – قالب بندی محتوا در وردپرس به آسانی کلیک بر چند دکمه است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *