بهینه سازی تصاویر روشی بسیار موثر، آسان و نسبتا ارزان برای افزودن بر سرعت وبسایت محسوب می شود. همیشه فایل های تصاویر با داده هایی نالازم همراه هستند، گاهی این داده ها، متاداده ها و گاهی اطلاعات زائد هستند. و بسیاری از تصاویر را با حداقل تاثیر بر کیفیت می توان فشرده سازی کرد.

افزونه هایی که فشرده سازی تصاویر را برای وردپرس شما انجام می دهند، امکان بهینه سازی عملکرد و سرعت (بارگیری تصویر) را برای شما بدون نیاز به حذف تصاویر از روی وبسایت فراهم می کنند.

اندازه تصاویر در وبسایت شما کلید ماجراست. خوانندگان در حقیقت عاشق تصاویر همراه با محتوای باکیفیت هستند. تصاویر به بهینه سازی محتوا و نوشته کمک بسیاری می کند. از طرفی دیگر تصاویر حجیم نیز می تواند بر کیفیت سرعت بارگیری صفحه شما تاثیر منفی بگذارد.

افزونه WP Smush Pro

افزونه وردپرس WP Smush Pro یکی از افزونه های قدیمی و پرطرفدار وردپرس محسوب می شود. این افزونه دارای نسخه رایگان نیز است که محدودیاتی نیز دارد. یکی از این محدودیات این است که در نسخه رایگان، تصاویر به حداکثر اندازه 1 مگابایت محدود می شوند.

این افزونه به خوبی می تواند تمام تصاویر شما را به صورت خودکار فشرده سازی کند. این افزونه با تصاویر قدیمی نیز کار می کند. حتی در نسخه حرفه ای این افزونه می توانید پوشه ای برای انجام بهینه سازی تصاویر تعریف کنید.

افزونه وردپرس WP Smush Pro به مانند هر افزونه وردپرس دیگری نصب می شود. وقتیکه این افزونه را بارگذاری و نصب کردید، بایستی اقدام به فعال سازی افزونه کرده و به صفحه مدیریت این افزونه مراجعه کنید.

افزونه وردپرس WP Smush Pro

افزونه وردپرس WP Smush Pro به خوبی با سایر افزونه ها از جمله المنتور وردپرس کار می کند.

ویژگی های افزونه وردپرس WP Smush Pro

نقاط قوت افزونه وردپرس WP Smush Pro

شما می‌توانید این افزونه را به صورت رایگان از این لینک دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *