دیدگاه ها می توانند ارزش افزوده ارزشمندی را به وبسایت وردپرسی شما بیافزایند. بخش دیدگاه وردپرس می تواند حس انجمن گفتگویی ایجاد کند و کاربران را به بازگشت و مشاهده بیشتر وبسایت تشویق کند و بررسی دیدگاه ها می تواند بازخورد ارزشمندی را در اختیار شما گذارده و ایده ای برای ایجاد محتوای جدید به شما بدهد.

همچنین موتورهای جستجو دیدگاه ها را ایندکس می کنند، بخش دیدگاه خوب می تواند باعث بهبود وضعیت سئو وبسایت شما شود.

گاهی پیش می آید که ممکن است وبسایت شما میزبان دیدگاه های تبلیغاتی، اسپم یا حتی نامناسب شود، و بررسی این دیدگاه ها می تواند به یک کابوس بدل شود. بخش طولانی دیدگاه نیز می تواند به افزایش زمان بارگیری وبسایت بیانجامد، بنابراین دیدگاه ها نیز گاهی اوقات می توانند تاثیر منفی بر عملکرد وبسایت شما داشته باشند.

افزودن و ویرایش دسته بندی وردپرس

به صورت پیش فرض، وردپرس امکان درج دیدگاه را برای تمام نوشته ها فعال می کند اما اگر تصمیم گرفتید که عمل درج دیدگاه را از وبسایت خود دور نگاه دارید، بایستی این بخش را در وردپرس خود غیرفعال کنید.

کارهای زیادی است که می شود با دیدگاه های وردپرس انجام داد:

مسدود کردن دیدگاه ها برای تمام صفحات و نوشته های به خصوص

ممکن است که بازدیدکنندگان را از درج دیدگاه برای محتوای جدید خود محروم کنید در حالیکه به قبول دیدگاه برای نوشته ها و صفحات پیشین ادامه می دهید:

می توانید این پیکربندی را بازنویسی کنید و اجازه دیدگاه گذاری برای نوشته ها و صفحات مشخصی را بدهید، بنابراین این قابلیت زمانی مفید است که می خواهید جلوی درج دیدگاه را در نوشته های جدید بعدی خود و نه تمام محتوای جدید بگیرید.

دوبل کردن پست وردپرس با یک کلیک

برای بازنویسی این پیکربندی برای نوشته یا صفحه به خصوصی، بایستی چک باکس پذیرفتن دیدگاه را فعال کنید. این گزینه در بخش گفتگوی ویرایش صفحه یا نوشته وجود دارد. اگر بخش گفتگو را در زیر نوشته خود در صفحه ویرایش نوشته نمی بینید، می توانید با استفاده از روش زیر آن را فعال کنید:

حالا به پایین صفحه رفته و بخش گفتگو را بایستی ببینید. اکنون می توانید گزینه پذیرفتن دیدگاه را فعال یا غیرفعال کنید.

بستن بخش دیدگاه

دلایل بسیاری وجود دارد که بخواهید دریافت دیدگاه را برای نوشته ای به خصوص متوقف کنید. برای مثال، شاید این نوشته میزبان دیدگاه های بسیاری شده باشد که باعث کاهش سرعت بارگیری صفحه شود یا شاید محتوای صفحه، دیگر از نظر زمانی منقضی شده باشد.

وقتیکه دیدگاه را برای نوشته ای به خصوص مسدود می کنید، وردپرس دیدگاه های فعلی را حفظ می کند. افرادی که این نوشته را در آینده می بینند، قادر به دیدن بحث گذشته هستند اما با تیتری مواجه خواهند شد مبنی بر اینکه بخش دیدگاه ها بسته شده است.

برای توقف قبول دیدگاه برای پست مشخص:

بستن خودکار دیدگاه ها

برای محتوایی که وابسته به زمان است، راحت تر خواهد بود که دیدگاه های نوشته را به صورت خودکار پس از زمانی مشخص ببندیم:

غیرفعال کردن دیدگاه های زیاد با یک افزونه رایگان

افزونه رایگان Disable Comments به شما اجازه می دهد تا دیدگاه ها را در تمام انواع پست غیرفعال کنید اگرچه به شما اجازه نمی دهد که اینکار را برای نوشته های به خصوصی انجام دهید. وقتیکه افزونه Disable Comments فعال است، تمام ابزارک های مرتبط با دیدگاه، دنبالک ها و بازتاب ها نیز غیرفعال خواهند شد، و تمام بخش های دیدگاه مانند خواندن دیدگاه و گفتگو از داشبورد وردپرس حفظ خواهند شد.

آشنایی با وردپرس: وردپرس چگونه کار می کند؟

افزونه Disable Comments نیز به شما این امکان را می دهد تا به صورت سراسری دیدگاه های پست تایپ مشخصی را غیرفعال کنید – مثلا غیرفعال کردن دیدگاه ها برای نوشته ها یا صفحات.

برای تنظیم این افزونه:

حالا از این بخش می توانید درباره وضعیت غیرفعال کردن دیدگاه ها به صورت زیر تصمیم گیری کنید:

تمیزکاری دیدگاه ها: حذف تمام دیدگاه های موجود

بجای غیرفعال کردن دیدگاه ها، ممکن است که بخواهید تمام دیدگاه های موجود را حذف کنید که در صورتی می تواند مفید باشد که بخواهید جهت دهی وبسایت خود را تغییر دهید. همینطور ممکن است که بخواهید دیدگاه ها را غیرفعال کرده و سپس اقدام به حذف تمام دیدگاه های پیشین کنید، تا از این طریق بازدیدکنندگان در اینباره که چرا بخش دیدگاه ها دیگر کار نمی کند گیج نشوند.

برای حذف تمام دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *