دسته بندی وردپرس و پست های آن بخشی اساسی از مسیر سازماندهی پست های وردپرس، صفحات و بسیاری از چیزهای دیگر هستند. در این مطلب درباره روش افزودن و ویرایش دسته بندی خواهید آموخت.

افزودن و ویرایش دسته بندی وردپرس

دسته بندی یکی از دو تکسونومی taxonomy از پیش تعریف شده می باشد (مورد دیگر برچسب است). با استفاده از آنها می شود محتوای مرتبط را گروهبندی کرد، به دسته بندی به مانند برچسب فکر کنید.

افزودن ابزارک وردپرس و ویرایش سایدبار

برای مثال، ممکن است که چندین پست داشته باشید که درباره خبر باشد، یا مطالبی درباره آموزش داشته باشید. «اخبار» و «آموزش» دو دسته بندی خواهند بود که می توانید از آنها برای شناسایی این گروهها استفاده کنید.

چگونه دسته بندی به وردپرس بیافزاییم

اگر لیست نوشته‌ها را در محیط مدیریت باز کنید، ستونی را خواهید دید که برای دسته بندی استفاده می شود. به صورت پیش فرض یک دسته بندی در وردپرس وجود دارد (و همیشه بایستی حداقل یک دسته بندی داشته باشید) که با عنوان دسته بندی نشده شناخته می شود. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما حداقل شما را تشویق به افزودن دسته بندی هایی جذاب تر می کند.

نوشته ای را به منظور ویرایش باز کنید و سپس در ویرایشگر مطلب در بخش سایدبار آن، بخش دسته‌ها را خواهید یافت. بر روی +افزودن دسته تازه کلیک کنید و جزییات مد نظر خود را وارد کنید.

دسته بندی های والد

برای دسته بندی های ایجاد شده می توان دسته بندی فرزند ساخت؛ که در این صورت دسته بندی اولیه، دسته بندی والد یا مادر خواهد شد. برای مثال برای دسته بندی آموزش می توانید دسته بندی فرزند جاوااسکریپت یا وردپرس را ایجاد کنید.

شیوه ویرایش دسته بندی در وردپرس

اگر می خواهید دسته بندی های ایجاد شده را ویرایش کنید به مسیر نوشته‌ها » دسته‌ها رفته و در آنجا لیستی از تمام دسته بندی های وردپرس برای نوشته ها را خواهید دید (از طریق این صفحه می توانید دسته بندی جدیدی ایجاد کنید، برای دسته بندی جدید می توانید توضیحات را به صورت مفصل وارد کنید).

برای ویرایش دسته بندی موجود بر روی نام آن کلیک کنید و سپس اقدام به ویرایش نام، نامک، دسته بندی مادر (والد) و … کنید.

چگونه دسته بندی را حذف کنیم

از لیست دسته بندی ها، می توانید هر دسته بندی را که برای حذف مد نظر دارید با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی آن و کلیک بر روی عبارت حذف که ظاهر می شود، اقدام به حذف کردن آن نمایید. همینطور می توانید چندین دسته بندی را با استفاده از چک‌باکس های موجود و انتخاب گزینه حذف از بخش کارهای دسته‌جمعی اقدام به حذف جمعی دسته بندی های انتخاب شده کنید.

غیرفعال کردن دنبالک و بازتاب در وردپرس

اگر دسته بندی را حذف کنید که مادر دسته بندی دیگری باشد، آن دسته بندی فرزند یک سطح بالاتر خواهد رفت.

در مجموع، افزودن، ویرایش و حذف دسته بندی در وردپرس اقدامیست آسان. به خاطر داشته باشید که وردپرس تکسونومی‌های دیگری هم دارد مانند برچسب، و اغلب پوسته ها از تکسونومی مخصوص خودشان نیز استفاده می کنند؛ مثلا تکسونومی فیلم یا سریال برای پوسته با موضوع دانلود فیلم و سریال.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *