دوبل کردن پست وردپرس را می توان تنها با یک کلیک انجام داد. البته همینکار را هم برای صفحات وردپرس خود می توانید انجام دهید. با تکثیر کردن صفحه یا پست وردپرس می توانید خیلی راحت نسخه ای برابر از محتوای موجود داشته باشید.

چرا دوبل کردن پست وردپرس می تواند به کار ما بیاید؟

وقتیکه وبلاگ یا وبسایت وردپرسی دارید، ممکن است که گاهی به این فکر بیافتید که نیاز به کپی سریع یک صفحه یا پست داشته باشید. برای مثال، می توانید از محتوای صفحه فروش که زیاد است استفاده دوباره کنید یا گاهی پیش می آید که می خواهید از مقاله قدیمی برای تبدیل به مطلبی جدید استفاده کنید.

همین حالا هم می توانید اینکار را با کپی و چسباندن محتواها از پست یا صفحه به ویرایش جدید انجام دهید. البته نکته اینجاست که با اینکار نخواهید توانست تصویر ویژه، تنظیمات پست، تنظیمات سئو و دیگر متاداده ها را هم کپی کنید.

خب اینجاست که به این فکر خواهید افتاد که خیلی بهتر میشد اگر می توانستید تنها با یک کلیک محتوای قدیمی را دوبل یا تکثیر کنید.

دوبل کردن پست وردپرس

برای دوبل کردن پست یا صفحه وردپرسی در ابتدا نیاز است که افزونه Duplicate Post را بر روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب کنید. بعد از فعال سازی این افزونه به مسیر نوشته‌ها » همه نوشته‌ها بروید. دو پیوند جدید را در زیر عنوان هر پست خواهید دید که می توانید با استفاده از آنها اقدام دوبل کردن یا ایجاد پیش نویس جدید از آن نوشته کنید.

آشنایی با وردپرس: وردپرس چگونه کار می کند؟

با کلیک بر روی دوبل کردن یا Clone به راحتی پست برابری ایجاد خواهد شد و البته محیط ویرایش این پست جدید هم باز نخواهد شد.

گزینه پیش نویس جدید، پست یا صفحه وردپرسی شما را دوبل خواهد کرد و صفحه ویرایشگر مطلب را نیز برای شما باز خواهد کرد تا از آن طریق اقدام به ویرایش مطلب کنید.

افزونه Duplicate Post به خوبی کار می کند و طریق کار با آن نیز بسیار آسان است. اگر هم می خواهید از این افزونه برای سناریوهای دیگر مانند طراحی دوباره وبسایت، کپی از صفحات لندینگ پیج و … استفاده کنید، اینجا جاییست که این افزونه واقعا کاربردی خواهد بود.

سفارشی سازی تنظیمات افزونه Duplicate Post

افزونه Duplicate Post دارای تنظیماتی است که از طریق آن می توانید اقدام به فعال سازی پشتیبانی از Custom Post Type های مختلف کنید. برای دسترسی به بخش تنظیمات این افزونه از بخش تنظیمات » Duplicate Post رفته تا صفحه تنظیمات این افزونه برای شما باز شود.

در صفحه تنظیمات سه تب جداگانه خواهید داشت. تب اول به شما اجازه می دهد که انتخاب کنید چه چیزی را هنگام دوبل کردن کپی کنید. گزینه‌های پیش فرضی وجود دارد که می توانید بنا به نیاز خود آنها را فعال یا غیرفعال کنید.

چگونه فوتر قالب وردپرس را ویرایش کنیم؟

تب بعدی درباره دسترسی ها Permissions است. به صورت پیش فرض تنها نقش های کاربری مدیرکل و ویرایشگر می توانند اقدام به ایجاد پست های دوبل کنند. همچنین می توانید برای Post Type مطلب یا صفحه فعال یا غیرفعالش کنید. اگر از نوع پست به خصوصی استفاده می کنید پس در اینجا گزینه های بیشتری خواهید دید.

تب آخر نمایش Display است که با انتخاب آن می توانید تعیین کنید که می خواهید این ویژگی در کدام بخش هایی از وبسایت شما نمایش داده شود. به صورت پیش فرض، این افزونه گزینه های افزونه را در لیست پست ها، صفحه ویرایش، و نوار مدیریت به نمایش در خواهد آورد.

بعد از اعمال تنظیمات اقدام به ذخیره سازی کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *