پانویس یا فوتر قالب وردپرس چیست؟

فوتر یا پانویس در طراحی وب به بخش پایینی صفحه وب اشاره دارد. با وردپرس می توانید محتوا و لایه بندی فوتر را ویرایش کنید.

اینکه فوتر شما چطور به نظر می رسد خیلی بستگی به این دارد که از چه نوع قالبی برای وبسایت خود استفاده می کنید، اما با اینحال اصول ویرایش همان است.

دو روش ساده برای ویرایش فوتر در ورپرس وجود دارد.

1. ویرایش فوتر با استفاده از ویرایش پوسته وردپرس

به داشبورد مدیریت وبسایت خود رفته و به بخش نمایش > ویرایشگر قالب مراجعه کنید. در درخت فایل در بخش چپ صفحه خواهید دید که کدام فایل برای فوتر قالب استفاده می شود (در اغلب موارد فایل footer.php).

تفاوت برچسب و دسته‌بندی در وردپرس – بهترین روش برای سئو

می توانید بر روی نام فایل کلیک کنید تا محتوای فایل را برای ویرایش مشاهده کنید. تغییرات خود را انجام داده و سپس فایل را برای به روز رسانی ذخیره کنید.

دقت داشته باشید که بایستی در ویرایش این فایل ها مراقب باشید. این فایل ها، فایل های PHP هستند که شامل کدهای قابل اجرا می باشند. خیلی راحت با بی احتیاطی ممکن است که وبسایتتان را به فنا دهید. خوشبختانه، وردپرس هر کدی را که شما وارد می کنید پیش از ذخیره سازی بررسی می کند و اگر کد شما نامعتبر باشد پیغام خطا می‌دهد.

چگونه پوسته فرزند در وردپرس ایجاد کنیم؟

راه دیگر برای ویرایش footer.php چیست؟

ممکن است که ترجیح دهید که فایل footer.php را در محیط کدنویسی خودتان ویرایش کنید که برای اینکار بایستی به دنبال فایل footer.php در پوشه قالب در مسیر wp-content/themes باشید. تغییرات را در فایل موجود روی کامپیوتر خود انجام داده و سپس فایل تغییر داده شده را به میزبان وبسایت خود آپلود کنید.

سئو چیست و چگونه می‌توان از این طریق ترافیک بیشتری داشت؟

2. از سفارشی‌ساز وردپرس استفاده کنید

ممکن است که با استفاده سفارشی ساز وردپرس قادر به ویرایش فایل فوتر وردپرس خود باشید که البته بستگی به این مساله دارد که آیا نویسنده قالب شما اجازه اینکار را به شما داده باشد یا خیر.

وقتیکه لاگین کرده اید به نمایش > سفارشی‌سازی بروید. از آنجا احتمالا طیفی از گزینه‌هایی برای تنظیمات سفارشی سازی محتوا و لایه بندی فوتر را خواهید دید. مزیت این روش این است که نیازی به ویرایش هیچ کد و احتمال خراب شدن وبسایت وجود ندارد ولی خب دست شما بسته است و خیلی به امکانات از پیش تعریف شده در این زمینه محدود هستید.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *