منوی دسته بندی

چارچوب بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ محبوب ترین چارچوب برنامه نویسی بر اساس جاوااسکریپت، CSS و HTML است تا از این طریق بتوان صفحات وبی را ایجاد کرد که مناسب نمایش در تلفن های همراه و برنامه های وبی باشند. بوت استرپ به ساخت وبسایتی کمک می کند که مناسب نمایش در هر اندازه صفحه ای است و در گام اول برای نمایش در دستگاه های موبایلی طراحی شده که مناسب نمایش در گوشی های هوشمند تا کامپیوترهای شخصی هستند.

صدها هزار وبسایت هستند که در حال حاضر فعالند و بر اساس بوت استرپ Bootstrap ساخته شده اند. از جمله این وبسایت ها می توان به وبسایت Vogue، ناسا، Blackbox، دانشگاه واشینگتن، فیفا، Vevo، روتن تومیتوز و … اشاره کرد. وبسایت های بسیاری نیز وجود دارند که از قدرت بوت استرپ استفاده می کنند و خلاق و الهام بخشند.

محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی، سرور، CMS و ابزارک اجتماعی

مزایای بسیاری در استفاده از بوت استرپ به عنوان چارچوب برنامه نویسی برای یک وبسایت وجود دارد. استفاده از Bootstrap باعث صرفه جویی در زمان می شود، پروژه شما را باثبات می کند، سریع و آسان است و با تمام مرورگرهای مدرن سازگار بوده و کاملا رایگان است.

از نسخه سوم بوت استرپ توجه ویژه ای به شیوه نمایش این چارچوب در گوشی های موبایل شد. اینطور انتظار می رود که از سال 2020، دستگاه های بی سیم و گوشی های تلفن همراه دو سوم از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص دهند.

در آخرین نسخه بوت استرپ تغییرات عمده ای صورت گرفت؛ دقت کنید که بوت استرپ 4 برای مدت 2 سال در وضعیت آلفا بود! از همین نکته می توان متوجه تغییرات عمده اجزای بوت استرپ و تغییرات ظاهری آن شد.

چرا بایستی از چارچوب بوت استرپ استفاده کنیم؟

بسیار خب، اما چرا چارچوب بوت استرپ تا این اندازه محبوب است؟ چه امکانات و قابلیت هایی دارد که تا این اندازه این چارچوب برنامه نویسی را محبوب کرده است؟

  • متن باز است – دانلود و استفاده از بوت استرپ در پروژه تان کاملا رایگان است.
  • استفاده از آن آسان است – هر فردی می تواند تنها با دانستن HTML و CSS کارش را با بوت استرپ آغاز کند.
  • سیستم شبکه ای قدرتمند – بوت استرپ از سیستم شبکه بندی 12 ستونی قدرتمند و فلکس باکس استفاده می کند تا با استفاده از این امکان بتوان لایه بندی جذاب و کاملا واکنشگرا را برای تمام دستگاه ها ایجاد کرد.
  • واکنشگرایی – نمی توان این واقعیت را انکار کرد که ایجاد و ساخت وبسایت واکنشگرا با استفاده از بوت استرپ تا چه اندازه آسان است. واکنشگرایی عامل بسیار مهمی برای ایجاد تجربه ای عالی برای کاربر است. کاربر بایستی تجربه مرور جذاب و آسانی از وبسایت تان در هر دستگاهی داشته باشد. با استفاده از کلاس های واکنشگرای بوت استرپ می توانید طراحی واکنشگرایی ایجاد کنید.
  • ابتدا موبایل – بوت استرپ به گوشی های هوشمند اولویت می دهد. این بدان معناست که شما وبسایت تان را از پایه بر اساس شیوه نمایش در گوشی های هوشمند می سازید و سپس آن را به مقیاس صفحات بزرگتر در می آورید.
  • لیست گسترده ای از کامپوننت ها – شامل کامپوننت هایی جذاب و کاملا کاربردی از پیش ساخته است که جادادن آنها در یک وبسایت بسیار آسان است و سفارشی‌سازی آنها نیز کاریست سهل.
  • پایداری – راه حلی یکپارچه و تمیز برای ساخت رابط کاربری در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.
  • پشتیبانی از مرورگرها – بوت استرپ از تمام مرورگرهای محبوب و مدرن پشتیبانی می کند.
  • پشتیبانی در مقابل مشکلات – بوت استرپ از پشتیبانی جامعه بزرگی از توسعه دهندگان بهره می جوید. بنابراین هرگاه دچار مشکلی شدید به آسانی خواهید توانست مشکل خود را حل کنید. در حال حاضر بوت استرپ بر روی گیت هاب میزبانی، توسعه و نگهداری می شود.

بوت استرپ چارچوب فرات اند است که توسط بسیاری از توسعه دهندگان فرانت اند Front End Developer مورد استفاده قرار می گیرد. بوت استرپ زمانی راه حلی عالی به شمار می رود که به طراحی تمیز نیاز دارید و زمان زیادی هم ندارید. از این رو سرعت ساخت و راه اندازی وبسایت ها یا برنامه های وبی را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. این اتفاق باعث ایجاد زمان بیشتر برای صرف در دیگر زمینه های مهم مانند محتوای وبسایت یا بخش بک اند می شود.

چرا یادگیری HTML بسیار مهم است؟

اگر نیاز به چارچوب CSS دارید، بوت استرپ بهترین انتخاب شماست. اگرچه که به بوت استرپ نقدهایی نیز وارد است، اما به شکل شگفت انگیزی این انتقادات تحت تاثیر بیشمار مزایای استفاده از این چارچوب قرار گرفته است.

این پست تا چه اندازه مفید بوده است

امتیاز دهید

متوسط مجموع امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز 0

تا کنون رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *